سخنی با همه شما عزیزان ( حرف دلم 1 )

سخن دل

با سلام به شما دوست گرامی و برادر و خواهر ارجمند.

 رباعیات صلوات دارای کاربردهای بسیاری است که برخی از آنها را میدانید و میدانیم. اما از  بسیاری از کاربردهای آن غافلیم.

برخی ممکن است خیال کنند که فقط مداحان در مولودی ها ممکن است در آغاز به عنوان حسن مطلع از آن استفاده کنند و کاربرد دیگری برای آن نمیشناسند.

اما واقعیت آنست که کاربردهای آن بسیار است و رباعیات صلوات دارای پتانسیل و کارآیی زیادی است و بنده فکر میکنم مانند دفینه و معدنی است که کسی تا به حال به استخراج و بهره برداری از آن اقدام نکرده است و شاید بیش از حتی  یک درصد از کاربردهای آن استفاده نشده است. 

مثلا در شهر مقدس مشهد شما یک رباعیات صلوات رضوی در هیچ جا نمیبینید. نه در اطراف حرم. نه در سطح شهر و نه راه آهن و فرودگاه و ...   در حالی که جا دارد که یک زائر در سفرش حداقل 20 رباعی صلواتی برای امام رضا در مشهد ببیند. و البته حفظ کند و به عنوان یک سوغات به شهر خود بیاورد.   مثل همین کلام در شهر مقدس قم در رابطه با حضرت معصومه س یا در جمکران برای امام زمان ع و یا مراکزی که به نام اهلبیت عصمت و نیز محل دفن شهدای گمنام در مراکز مختلف که جا دارد در این زمینه ها رباعی سروده شود و در آن مراکز بر دیوار یا به صورت تابلوهای همراه با نقاشی و مانند آن نوشته شود که هر کس که آنجا میرود با دیدن آن رباعیات برای آن بزرگواران صلوات بفرستد و بدین ترتیب فرد و اجتماع از آثار بیکران صلوات بهره مند گردند.

 

از اینرو

 

رباعی

/ 0 نظر / 25 بازدید